Connect with us

تحلیل و واکاوی

پایان فیلم Cruella شرایط را برای وقوع حوادث داستان «۱۰۱ سگ خالدار» فراهم کرد؟

۱۰۱ سگ خالدار

خطر اسپویلر: فیلم سینمایی Cruella (کروئلا) پایان قابل توجه ای داشت، استلا مرد و کروئلا باقی موند، عدالت برقرار شد و کروئلا پا به مسیری تازه گذاشت. فیلم جدید دیزنی رو کریگ گیلسپی کارگردانی کرده، اما استون ستاره اصلی Cruella هست و بدون شک یکی از دلایل اصلی جذابیت این فیلم. فیلم انفرادی کروئلا بخوبی داستان خاستگاه شخصیت اصلی خودش رو روایت کرد، ما داستان استلا رو از لحظه‌ای که پا به دنیا گذاشت شنیدیم تا وقتی که مرد و جای خودش رو به «کروئلا دویل» داد؛ کروئلا رو ما بعنوان شرور مشهور داستان صد و سگ خالدار می‌شناسیم.

وقایع فیلم جدید دیزنی توی سال‌های ۱۹۷۰ اتفاق می‌افته، درست وقتی که سر و کله پانک راک پیدا شد، درست وقتی که یه دختر جوان داشت توی یه گوشه از شهر آشوب به پا می‌کرد. Cruella ما رو با دختری همراه می‌کنه که بزرگ‌ترین آرزوش تبدیل به یه طراح لباس بزرگه، اما اوضاع طبق انتظار پیش نمی‌ره. مادرش کاترین (با بازی امیلی بیچام) تمام تلاش خودش رو می‌کنه تا استلا وقتی وارد جامعه میشه شبیه به بقیه مردم باشه، و بتونه به آرزوی خودش برسه. استلا با بقیه فرق داره، هم از نظر ظاهری و هم از نظر فکری و احساسی، به همین خاطر برای اینکه از جامعه طرد نشه باید خودش رو شبیه به مردم کنه، ولی مادرش هیچوقت ازش نخواست که خود واقعیش رو تغییر بده، استلا هم هیچوقت تلاش نکرد خودش رو فراموش کنه. ولی وقتی مادرش رو از دست می‌ده، دیگه فرقی نداره که چه شکلی باشه، چون زندگیش دیگه هیچوقت خوب نمیشه…

بیشتر بخوانید | فیلم سینمایی Cruella: شباهت‌های فیلم کروئلا به Joker 2019 فقط یه حقه تبلیغاتی بوده!

استلا بعد از مرگ مادرش دو تا دوست خوب پیدا می‌کنه و یه جایی برای زندگی، موی خودش رو رنگ میزنه تا دیگه مسخره‌ش نکنن؛ کروئلا چند سالی کنار می‌مونه تا استلا بتونه بخوبی بزرگ بشه. اما خیلی زود یه جنگ درونی شروع میشه، جنگ بین خیر و شر، ما می‌دونیم که کدوم طرف پیروز میشه اما Cruella تا جایی که ممکنه خیر رو برنده نگه می‌داره. استلا وقتی که بزرگ میشه، یه کار توی یهفروشگاه لباس پیدا میکنه و خیلی زود با یه طراح لباس بزرگ آشنا میشه و قدمی بزرگ به سمت آرزوش برمیداره. بارونِس (با بازی اما تامپسون) به استلا فرصتی میده تا خودش رو نشون بده، طی این مدت دیگه خبری از کروئلا نیست و به نظر می‌رسه که استلا کنترل رو بدست گرفته.

فیلم cruella

اما آشنایی با بارونِس زندگی رو برای استلا پیچیده‌تر می‌کنه، استلا گردنبند مادر خودش رو توی دستای بارونِس می‌بینه، و خیلی زود متوجه میشه که تمام این مدت داشته برای قاتل مادرش کار می‌کرده؛ توی فیلم Cruella بدون شک بارونِس شخصیت شروره داستانه، یه زن مغرور و ظالم، با استعداد و با ظاهری خوب اما خودخواه و با باطنی سیاه. افشای این حقیقت کروئلا رو بیدار می‌کنه، چون استلا نمی‌تونه انتقام مادرش رو بگیره، استلا دیگه جایی توی داستان نداره. کروئلا تصمیم میگیره استلا رو فعلا بیدار نگه داره تا برای بارونِس کار کنه، در حالی که خودش در تلاشه تا با عامل نابودی زندگیش بجنگه. کروئلا بطور رسمی با بارونِس وارد جنگ میشه، سعی می‌کنه تا چهره عمومی این زن رو خراب کنه و به شهرتش توی دنیای طراحی لباس آسیب بزنه؛ و چون کروئلا یه نابغه هست، به راحتی می‌تونه این کار رو انجام بده.

بیشتر بخوانید | مارول قرار است Thor 5 را بعد از فیلم Thor: Love & Thunder بسازد؟

فیلم Cruella به خوبی داستان خاستگاه کروئلا رو روایت می‌کنه، ما بعد از تماشای این فیلم می‌تونیم خیلی دقیق بگیم که شرور مشهور داستان «۱۰۱ سگ خالدار» از کجا اومده. البته کروئلای این فیلم هنوز یه تفاوت خیلی بزرگ با کروئلای داستان «۱۰۱ سگ خالدار» داره؛ دیزنی نسخه جدید این شخصیت رو بعنوان یه ضدقهرمان معرفی کرده، نه یه شرور. کروئلا بده، ولی باز هم یه سری خط‌های قرمز داره که از اونا عبور نمی‌کنه، مثلا سگ‌های بارونِس رو نکشت، اگه یه شرور واقعی بود اصلا رحم نمی‌کرد. البته وقتی که مشخص شد بارونِس مادرشه، بعد از اینکه تصمیم می‌گیره استلا رو فدای افشای حقیقت و رو شدن دست بارونِس کنه، نمی‌تونیم بطور دقیق بگیم که چه مسیری در روبروی این شخصیت قرار داره.

Cruella

توی صحنه‌های پایانی فیلم، کروئلا دویل بطور رسمی نمایان میشه (پول زیادی بهش ارث می‌رسه و کمپانی طراحی لباس اختصاصی خودش رو افتتاح می‌کنه)، بارونِس به سزای عمل خودش میرسه (به زندان میره) و شرایط برای وقوع حوادث آینده فراهم میشه؛ دیزنی هم تایید کرده که Cruella 2 قراره ساخته بشه. پس باید این سوال رو بپرسیم که آیا حوادث پایانی فیلم شرایط رو برای وقوع اتفاق‌های داستان ۱۰۱ سگ خالدار فراهم کرد؟ بطور دقیق نمی‌تونیم بگیم که آره اما توی صحنه‌های پایانی سرنوشت سگ‌ها فاش شد، که بدون شک اشاره ای مستقیم به داستان ۱۰۱ سگ خالدار بود‌ — اگه کروئلا تبدیل به یه شرور واقعی بشه، چند سال دیگه تصمیم میگیره صد و یکی سگ خالدار گیر بیاره تا از پوست اونا یه کت بسازه.

خب، در حال حاضر بطور دقیق مشخص نیست که کروئلای جدید دیزنی قراره پا به چه مسیری بزاره، امکانش وجود داره که حوادث آینده به شکلی متفاوت رقم بخورن و این کروئلا هیچوقت تبدیل به یه شرور که دنبال پوست سگ‌های خالداره نشه، و شاید هم توی فیلم بعدی یه اتفاق ناگوار دیگه کروئلا رو رسماً وارد مسیر شرارت کنه. ولی در کل Cruella تا حدی شرایط رو برای وقوع حوادث داستان «۱۰۱ سگ خالدار» فراهم کرده، حالا همه چیز به تصمیم دیزنی برای این شخصیت بستگی داره.

5 1 رای
رأی دهی به مقاله

سال ۹۲ وبلاگ نویسی رو شروع کردم، توی این مدت تجربه های زیادی کسب شد که «اسکرین شو» حاصل همین تجربه هاست؛ من عاشق سینمام، عاشق دنیاهای اشتراکی و فیلم‌های علمی-تخیلی، البته بیشتر دوس دارم در موردشون بنویسم...

Click to comment
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تحلیل و واکاوی

تریلر The Flash 2022 تایید کرده که نقش مایکل کیتون در فیلم بزرگ‌تر از تصور ماست!

فیلم سینمایی فلش

اولین تیزر رسمی فیلم سینمایی The Flash (فلش) تایید کرده که بتمن مایکل کیتون قراره نقش مهمی در وقایع و حوادث این فیلم داشته باشه، خیلی مهم و پررنگ‌تر از چیزی که تا الان تصور می‌کردیم. این فیلم اولین ماجراجویی انفرادی بری آلن در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی (DCEU) رو به نمایش می‌زاره، ما این نسخه از بری آلن رو اولین بار در فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) ملاقات کردیم، اما حضور واقعی بری در فیلم Justice League (لیگ عدالت) بود‌‌. طرفدارای فلش حالا منتظر هستن تا The Flash منتشر بشه، فیلمی که قراره سریع‌ترین مرد جهان را در یک ماجراجویی بزرگ قرار بده و به احتمال زیاد کاوشی در داستان خاستگاه وی داشته باشه.

با توجه به اینکه هنوز یک سال تا شروع اکران The Flash باقی مونده، کاملا طبیعی هست که اطلاعات ما در موردش کم باشه؛ ما چیز خاصی در مورد این فیلم نمی‌دونیم و بجز چند تا سرنخ که تیزر تازه منتشر شده بهمون داده چیزی نداریم‌. دی‌سی این تیزر کوتاه اما مهم رو طی همایش DC FanDome 2021 منتشر کرده، ما بواسطه کلیپ کوتاه منتشر شده اولین نگاه اجمالی خودمون رو به فیلم انفرادی فلش داشتیم. تیزر اطلاعات خوب اما نچندان دقیقی رو در اختیارمون قرار داده، از جمله ملاقات بری آلن با یه نسخه دیگه از خودش، همراه شدنش با سوپرگرل و همکاری با بتمن مایکل کیتون؛ غیبت بن افلک در تیزر نیز باعث به وجود اومدن یه سری بدگمانی‌ها شده!

بیشتر بخوانید | تیزر رسمی The Flash 2022 چه اطلاعاتی در مورد داستان فیلم به ما داده؟

با توجه به اینکه سالهاست منتظر این فیلم نشستیم (از ۲۰۱۴ بود فکر کنم!)، اینکه باز هم باید صبر کنیم و طی این مدت با سرنخ های نامفهوم سر و کله بزنیم، واقعاً سخته اما چاره دیگه ای نداریم. دی‌سی فیلم The Flash رو همین امسال جلوی دوربین برده و کار تیم تولید بتازگی تموم شده، در نتیجه اولین تیزر رو منتشر کردن و بزودی نیز قراره شاهد انتشار یه تریلر رسمی باشیم. تا این لحظه نام بازیگرهای مهم فیلم تایید شده، اما امکانش وجود داره که هنوز چند نفری رو معرفی نکرده باشن. ما می‌دونیم که ساشا کِیل ۲۶ ساله در نقش سوپرگرل بازی کرده، اما خبر نداریم این سوپرگرل متعلق به کدوم زمان و دنیاست. بازگشت کرسی کلمونس ۲۷ ساله برای بازی در نقش آیریس وست هم تایید شده، بن افلک قراره یه بار دیگه در نقش بتمن بازی کنه و مایکل کیتون نیز به نظر می‌رسه که بتمن اصلی فیلم باشه.

the flash مایکل کیتون

در حال حاضر مهم‌ترین سوال‌های ما به بتمن آقای کیتون ربط داره، در تیزر منتشر شده نیز شاهد حضورش بودیم اما به جواب هیچکدوم از سوال‌های خودمون نرسیدیم. یکی از سوال‌های ما اینه که بتمن مایکل کیتون چه نقشی در فیلم The Flash داره؟ با توجه به اینکه فیلم متعلق به فلش هست، آیا بتمن قراره یک شخصیت فرعی در داستان باشه؟ خیلی از طرفدارا اعتقاد دارن که کیتون یه بازیگر مهمانه و فقط در چند صحنه حضور داره، بعضی دیگر تصور می‌کنن که قراره شخصیت‌ اصلی داستان باشه و نقشی مهم رو ایفا کنه. هنوز چیزی قطعی نیست اما ما می‌تونیم با توجه به تیزر بگیم که به احتمال خیلی زیاد این بتمن در فیلم The Flash نقشی مهم رو ایفا می‌کنه. چون بیشتر صحنه های این تیزر به بتمن مربوط هستن!

بیشتر بخوانید | تریلر جدید The Batman شوالیه تاریکی را در مقابل پنگوئن و زن گربه‌ای قرار داده؛

توی تیزر دیدیم که بری آلن به کاخ وین رفته، توی یه صحنه دیگه همراه با سوپرگرل و نسخه دیگه خودش سعی داره از بتمن کمک بگیره، در یک صحنه دیگه هم ماشین مشهور بتمن به نمایش گذاشته می‌‌شه. تیزر به وضوح تایید کرده که اهمیت بتمن برای فیلم The Flash خیلی بیشتر از تصور ماست، که اتفاق خوبی محسوب می‌شه، اما نقش پررنگ مایکل کیتون در فیلم فلش ما رو به این سوال می‌رسونه که بن افلک چه نقشی در حوادث فیلم داره؟

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

تحلیل و واکاوی

تیزر رسمی The Flash 2022 چه اطلاعاتی در مورد داستان فیلم به ما داده؟

فیلم The flash 2022

طی همایش DC FanDome امسال یه تیزر کوتاه اما غنی از فیلم سینمایی The Flash منتشر شد که اطلاعات قابل توجه ای رو در مورد اولین ماجراجویی انفرادی بری آلن در دنیای توسعه‌یافته دی‌‌سی (DCEU) فاش کرد. بری آلن بدون شک یکی از محبوبترین شخصیت‌های کمیک بوکی دنیاست، طرفدارای فلش سالهاست که دارن سریال The Flash رو در شبکه The CW دنبال می‌کنن، این سریال با بودجه‌ای محدود تولید می‌شه اما با این وجود سازنده‌های اون سعی کردن تا جایی که می‌تونن وقایع مهم و کلیدی کتاب‌های مصور رو بازآفرینی کنن، از جمله خط داستانی «فلش‌پوینت» که طی اون شاهد سفر بری آلن به گذشته بودیم.

در Arrowverse به دنبال سفر بری آلن به گذشته و تغییر دادنش، و خلق یه خط زمانی جدید، ما با مفهوم کلی مولتی‌ورس آشنا شدیم؛ طی چند سال گذشته هم خیلی از وقایع سریال The Flash با زمین‌های موازی در ارتباط بوده. در نتیجه وقتی که تایید شد فیلم انفرادی فلش هم قراره با الهام خط داستانی فلش‌پوینت ساخته بشه واقعاً خوشحال شدیم، چون کاوش درون مولتی‌ورس با فیلمی که برای تولیدش میلیون‌ها دلار هزینه می‌شه بدون شک خیلی هیجان‌انگیزتره. البته ما هنوز اطلاعات چندان دقیقی در رابطه با حوادث و وقایع فیلم فلش نداریم، اما می‌دونیم که قراره در مورد سفر بری آلن درون زمان و تغییر (ناخواسته) خط زمانی فعلی DCEU باشه.

بیشتر بخوانید | تریلر فیلم The Flash نوید مرگ بتمن (بن افلک) را داده؟

قبل از انتشار تیزر رسمی، ما مقداری اطلاعات از این فیلم داشتیم اما به لطف تیزر، حالا می‌تونیم با اطمینان بیشتر در مورد حوادث The Flash صحبت کنیم. تیزر اطلاعات قابل توجه ای رو در اختیار ما گذاشته؛ مثلا این تیزر تایید کرده که «مایکل کیتون در فیلم The Flash حضور داره، این ستاره افسانه ای سینما قراره بعد از سه دهه یه بار دیگه در نقش بتمن بازی کنه»، تیزر همچنین تایید کرده که «بری آلن قراره به کاخ بروس وین بره، البته نمی‌دونیم خونه‌ای که در تیزر می‌بینیم متعلق به کدوم بتمن هست»، تیزر رسمی در کنار این دو مورد، فاش کرده که «بری آلن با یه بری آلن دیگه ملاقات می‌کنه، که هنوز نمی دونیم به کدوم خط زمانی تعلق داره اما می‌دونیم توسط خود ازرا میلر به تصویر کشیده شده و ممکنه توی دنیای بتمن مایکل کیتون زندگی کنه».

فیلم فلش

در مورد بری آلن دوم می‌تونیم بگیم که ممکنه بری اصلی وقتی که گذشته رو تغییر می‌ده و به زمان حال برمی‌گرده با نسخه‌ای متفاوت از خودش روبرو بشه، یه فلش با سرگذشتی کاملا متفاوت. توی تیزر می‌بینیم که «بری آلن ها به قلعه وین می‌رن اما با یه خونه متروکه روبرو می‌شن، به نظر می‌رسه که بروس وین این دنیا سالهاست که کاری به خانه مادری خودش نداشته، شاید هم سالها قبل مرده؟ واقعاً مشخص نیست». در مورد سفر به گذشته بری آلن نیز باید بگیم که تیزر «سفر در زمان رو تایید کرده، توی یه صحنه می‌بینیم که بری به خانه بچگی خودش رفته و با مادرش ملاقات می‌کنه، به احتمال زیاد درست مثل کتاب‌های مصور جلوی مرگ مادرش رو میگیره و خط زمانی رو تغییر می‌ده، و وقتی که به زمان حال برمی‌گرده با دنیایی کاملا متفاوت روبرو می‌شه».

بیشتر بخوانید | دی‌سی فیلم Wonder Woman 3 را می‌سازد؛ بطور رسمی تأیید شد

این تیزر نوید اتفاق‌های زیادی رو داده، از جمله مرگ بتمن بن افلک، که امیدواریم یه حدس اشتباه باشه تا مجبور به خداحافظی با این نسخه از بتمن نشیم. یکی دیگه از اتفاق‌هایی که تیزر بهش اشاره کرده حضور بری آلن در استار لبز هست، که می‌تونه تایید کنه قراره توی فیلم The Flash به ماجرای صاحب قدرت شدن بری اشاره کنن. تیزر همچنین تایید کرده که بری آلن با سوپرگرل ملاقات می‌کنه و باهاش متحد میشه، حالا بطور دقیق مشخص نیست که این قهرمان کریپتونی به چه زمانی و کدوم خط زمانی تعلق داره.

توی تیزر دیدیم که دو بری آلن (شاید بری آلن در کنار جی گریک؟) سعی دارن از بتمن کمک بگیرن، شخصیت شرور فیلم معرفی نشده اما از همین صحنه می‌تونیم بفهمیم که فلش و تیمش با یه چالش بزرگ روبرو شدن و مجبورن از بتمن کمک بخوان؛ که به احتمال زیاد سراغ بتمن کیتون رفتن. در کل تیزر The Flash اطلاعات قابل توجه‌ای رو در مورد حوادث فیلم فاش کرده، اما چون داستان با سفر در زمان و زمین‌های موازی ارتباط داره، ما نمی‌تونیم از این اطلاعات فاش شده برداشت دقیقی داشته باشیم، پس باید صبر کنیم تا سرنخ‌های دقیق‌تری به دست بیاریم

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

تحلیل و واکاوی

تریلر فیلم The Flash نوید مرگ بتمن (بن افلک) را داده؟

the flash بتمن

نمی‌تونیم با اطمینان بگیم اما اینطور به نظر می‌رسه که اولین تیزر رسمی فیلم The Flash (فلش) به ما نوید مرگ بتمنِ بن افلک را داده؛ دی‌سی طی همایش DC Fandome 2021 یه تیزر کوتاه از The Flash منتشر کرده که حاوی چند سرنخ خوب از حوادث و وقایع فیلمه، از جمله همراه شدن بری آلن با سوپرگرل و ملاقاتش با بتمنِ مایکل کیتون. ما قراره توی اولین فیلم انفرادی فلش شاهد حضور دو بتمن باشیم، و با توجه به اینکه بن افلک اشتیاقی برای ادامه حضور در فیلم‌های DCEU (دنیای توسعه‌یافته دی‌‌سی) نداره انتظار داریم که داستانش در The Flash با مرگ به پایان برسه.

داستان این نسخه از بتمن در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) شروع شد و بعد از حضور درخشانش در Zack Snyder’s Justice League (لیگ عدالت زک اسنایدر)، به نظر می‌رسه که بزودی قراره به پایان خودش برسه. که بدون شک برای طرفدارای بتمن بن افلک اتفاق ناراحت کننده‌ای محسوب می‌شه اما مرگ می‌تونه پایان خوبی برای این نسخه از بتمن باشه، خیلی بهتر از اینه که داستانش نیمه‌کاره باقی بمونه. اگه اوضاع طبق انتظار پیش می‌رفت بن افلک در DCEU صاحب یک فیلم انفرادی می‌شد و در دو قسمت بعدی Justice League نقشی مهم را ایفا می‌کرد، اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد.

بیشتر بخوانید | اولین تیزر رسمی فیلم فلش: ملاقات با مایکل کیتون، سوپرگرل و دو بری آلن!

مرگ بتمن برای طرفداران کتاب‌های مصور دی‌سی اتفاق غافلگیرکننده‌ای نیست، چون یه آدم عادی هست و قدرت فراانسانی نداره و بدون شک یه روزی می‌میره. خود اسنایدر هم قصد داشت در فیلم‌های بعدی لیگ عدالت مرگ بتمن را به تصویر بکشه (که خودش رو برای نجات داده لوئیس لین فدا می‌کنه). DCEU دیگه با برنامه‌های زک اسنایدر پیش نمی‌ره و سرنوشت بتمن بن افلک هم طی چند سال اخیر نامشخص بوده اما فیلم The Flash می‌تونه فرصت خوبی باشه برای اینکه داستان این نسخه از بتمن رو به یک نتیجه کلی برسونن و پرونده‌ش رو برای همیشه ببندن.

فیلم سینمایی فلش

حالا بطور دقیق مشخص نیست که فیلم The Flash قراره بتمن رو بکشه یا نه، ولی به نظر می‌رسه که توی یه صحنه از تریلر این فیلم نوید مرگ بتمنِ بن افلک داده شده. ما توی یه صحنه ماسک بتمن و لباسش را روی زمین می‌بینیم، خونی که اطراف لباس ریخته خبر خوبی نمی‌ده اما این لباس ظاهراً به بتمنِ مایکل کیتون تعلق داره؛ ولی توی یه صحنه دیگه بری آلن دستی بی‌جان را لمس می‌کنه، دستی که می‌تونه متعلق به بتمن افلک باشه. از طرفی، افلک توی تیزر حضور نداره و بری آلن با سوپرگرل و یه بری آلن دیگه متحد شده، اون دست بی‌جان در کنار غیب افلک می‌تونه نوید دهنده مرگ این شخصیت باشه.

بیشتر بخوانید | تریلر جدید The Batman شوالیه تاریکی را در مقابل پنگوئن و زن گربه‌ای قرار داده؛

مرگ بتمن می‌تونه علت اصلی تلاش بری آلن برای سفر در زمان باشه، می‌تونن نشون بدن که بری بعد از مرگ بتمن تلاش می‌کنه گذشته رو تغییر بده اما به اشتباه باعث ایجاد تغییراتی وسیع در خط زمانی DCEU می‌شه. سفر در زمان همچنین می‌تونه پای بری رو به زمین‌های موازی باز کنه، و به طریقی زمان حال رو تغییر بده و قهرمان‌هایی مثل سوپرمن و بتمن رو از هستی محو کنه.

4 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

محبوب‌ترین ها

Copyright © 2020 screenshow.ir. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x