Connect with us

تحلیل و واکاوی

سریال Shadow and Bone: مهم‌ترین سوال‌هایی که فصل اول به آنها پاسخ داد

Shadow and Bone

طرفدارای سه‌گانه گریشا اثر درخشان «لی باردوگو» سالها انتظار کشیدن تا بلاخره یه سریال بر پایه این مجموعه کتاب موفق ساخته شد، سریالی به اسم Shadow and Bone (سایه و استخوان) که از طریق سرویس استریم نت‌فلیکس (Netflix) به دست علاقمندان رسید، سریالی که می‌تونیم بگیم جزو محصولات موفق این غول استریم بوده. دنیایی که لی باردوگو خلق کرده، که بهش می‌گیم دنیای گریشا (Grishaverse)، خیلی غنی و بزرگه، و سازندگان سریال سایه و استخوان نهایت تلاش خودشون رو کردن تا بتونن توی فصل اول ما رو به بهترین شکل با این دنیا آشنا کنن.

فصل اول خط داستانی سریال رو به پایان نرسوند، در واقع تازه شروع داستان بود و سوال‌های زیادی بدون پاسخ موند، که انتظار داریم نت‌فلیکس فصل دوم Shadow and Bone رو بسازه و به بعضی از سوال‌های ما پاسخ بده. ولی فصل اول به خیلی از سوال‌های مهمی که طرفدارا داشتن جواب داد و اطلاعات زیادی رو در مورد دنیای گریشا، مکان‌هایی که توی این دنیا وجود داره، شخصیت‌ها و خیلی چیزای دیگه فاش کرد.

بیشتر بخوانید | سریال Jupiter’s Legacy: اتحادیه عدالت از این نظر کاملا مخالف نگهبانان هستند!

ژانر سریال سایه و استخوان چیه؟

سریال Shadow and Bone در ژانر فانتزی ساخته شده، وقایع این سریال توی یه دنیای خیالی اتفاق می‌افته، دنیایی که پرشده از آدم‌هایی با قدرت‌های فراانسانی، و‌ کشورهایی که تا حالا اسمشون رو جایی نشنیدیم؛ به این آدم‌هایی که قدرت‌های فراانسانی دارن «گریشا» می‌گن، هر کدوم از اونا یه قدرت خاص دارن، مثلا یکیشون می‌تونه با دستای خودش آتش درست کنه و یکی دیگه می‌تونه باعث ایست قلبی یا به کار افتادن یه قلب بشه. کشورهایی که توی دنیای این سریال وجود دارن کاملآ خیالی هستن، از جمله رَوکا (Ravka) که توسط یه سایه به اسم فولد (Fold) محاصره شده، کسی نمی‌تونه به راحتی از داخل این دیوار تاریک عبور کنه، چراکه توی اون پر از موجودات مرگبار هست، این موجودات رو به اسم وُلکرا (volcra) می‌شناسن. خلاصه مطلب اینکه توی دنیای سریال سایه و استخوان ما چیزای خیالی زیادی می‌بینیم، که البته بعضی از اونا رو از دنیای واقعی الهام گرفتن.

سریال Shadow and Bone

الینا دقیقا عاشق کی شد؟

اگه عشق و عاشقی تخصص شما باشه پس حتما متوجه شدین که اَلینا استارکوف (با بازی جسی می لی) عاشق کی شد. ما ظاهراً توی سریال یه مثلث عشقی داشتیم، ولی در پایان فصل اول کاملا واضح بود که اَلینا همراه قدیمی خودش مل (با بازی آرچی لینو) رو به جنرال کریگان (با بازی بن بارنز) ترجیح داده، البته از اولش هم عاشق مل بود فقط دوست نداشت قبول کنه. و باز هم البته، این کاملا طبیعیه که اَلینا تصمیم بگیره کنار مل بمونه، چون هر وقت که بهش نیاز داره کنارشه و تلاش هم نکرده از قدرت‌هاش برای حکومت کردن روی «فولد» سواستفاده کنه. خود شما باشی کدوم رو انتخاب می‌کنین؟

فولد چرا و چطور ایجاد شد؟

فولد سالهاست که توی دنیای سریال Shadow and Bone وجود داره و خلق اون برمی‌گرده به چندین قرن قبل، و البته یه داستان ناراحت کننده پشت ماجرای به وجود اومدن این دیوار تاریک وجود داره؛ سال‌ها قبل، جنرال کریگان که به مرتد سیاه (Black Heretic) مشهور بوده فولد رو خلق کرده، کریگان توی چند اپیزود اول سریال شبیه به شخصیتهای مثبت بود اما خیلی زود مشخص شد که شروره داستانه، و قرن‌هاست که داره با هویت‌های مختلف زندگی می‌کنه. سالها قبل، زمانی که جنگ بین آد‌م‌ها و گریشا توی اوج خودش قرار داشت زنی که کریگان عاشقش بود توسط سربازهای پادشاه کشته میشه، پس کریگان تلاش می‌کنه با استفاده از مرزوست (Merzost) یه ارتش برای خودش خلق کنه، البته اوضاع طبق انتظار پیش نمیره و در عوض فولد به وجود میاد، سربازهایی که قرار بود تبدیل به افراد وفادار کریگان بشن شکل هیولا به خودشون می‌گیرن و توی فولد باقی می‌مونن.

بیشتر بخوانید | فیلم Gunpowder Milkshake اکران نمی‌شود؛ نت‌فلیکس حق انتشار را بدست آورد

چرا مردم فولد‌ رو دور نمی‌زنن؟

عجب ایده‌ی خوبی، ولی چرا توی سریال‌ شخصیت‌ها این کار انجام نمی‌دن و خطر رد شدن از وسط فولد رو به جون می‌خرن؟ توی سریال گفته شد که این دیوار تاریک جنوب رَوکا رو از شمالش جدا کرده، و میشه اون رو دور زد، ولی برای انجام این کار باید ماه‌ها سفر کنی و در نهایت هم از داخل قلمرو فِردا (Fjerda) و شوهان (Shu Han) رد بشی؛ ولی چون بین این دو ملت و رَوکا جنگ وجود داره، انجام دادن چنین کاری اصلا امن نیست. مردهای فِردا آموزش می‌بینن تا هر گریشایی که باهاش روبرو میشن رو شکار کنن، بعد به شهر برگردوندن اونا رو تا با مرگ مجازات بشن. پس هیچ گریشایی نمی‌تونه از داخل این قلمرو رد بشه، در نتیجه بهترین گزینه عبور کردن درست از وسط فولده.

فصل اول Shadow and Bone

چرا سالها طول کشید تا مشخص بشه الینا هم گریشاست؟

توی رَوکا بچه‌ها تست می‌شن تا مشخص بشه که آدم عادی هستن یا گریشا، و اونایی که گریشا از آب درمیان به یه قصر برده می‌شن تا آموزش ببینن و تبدیل به نیروهای ارتش دوم (Second Army) بشن. پس چرا سالها طول کشید تا مشخص بشه که الینا احضار کننده خورشیده؟ مگه بچگی نباید تست میداد؟ توی سریال فاش شد که الینا وقتی بچه بود توی این تست شرکت کرد، اما چون می‌دونست که اگه مشخص بشه گریشاست از مل دورش می‌کنن، یه راهی پیدا می‌کنه تا این آزمایش سرنوشت ساز رو دور بزنه. الینا دست خودش رو می‌بره تا درد بکشه، چون وقتی که یه قسمتی از بدن زخمی باشه نمی‌تونن تشخیص بدن که طرف گریشا هست یا نه.

مذهب مردم چیه؟

توی دنیای سریال Shadow and Bone بطور دقیق گفته نشد که مردم به چه دین و مذهبی اعتقاد دارن، ولی چند باری اشاره شد که قدیس‌ها رو می‌پرستن؛ و کسایی که هنوز به قدیس‌ها اعتقاد دارن، احضار کننده خورشید براشون حکم مسیح رو داره‌ ‌و اون رو یه قدیس می‌دونن. حتی توی یه صحنه گفته میشه که مردم دارن عبادت‌گاه‌هایی رو ایجاد می‌کنن تا از طریق اون الینا رو پرستش کنن. ولی بطور کل توی فصل اول زیاد وارد مسائل مذهبی نشدن و بجز چند اشاره چیز خاصی ندیدیم، شاید توی فصل‌های بعدی بیشتر روی این قضیه مانور بدن.

بیشتر بخوانید | تریلر نیمه دوم فصل پنجم سریال Lucifer منتشر شد؛

وقایع سریال توی چه سالی اتفاق می‌افته؟

توی سریال بطور دقیق گفته نمیشه که وقایع در چه زمان و دوره‌ای داره اتفاق می‌افته، حتی مطمئن نیستیم که دنیای Shadow and Bone از نظر زمانی شباهتی به دنیای واقعی داشته باشه. ولی در پایان فصل اول یه خط زمانی کلی از حوادثی که رخ داده قابل ترسیم هست، ما متوجه شدیم که مثلا خلق فولد برمی‌گرده به چند صد سال قبل، یا مثلا زندگی الینا و مل توی یتیم خونه مال یه دهه قبله. سازنده‌های سریال سعی کردن تا با نمایش صحنه‌های گذشته‌نما (فلش‌بک) به ما مقداری اطلاعات از حوادث گذشته بدن، تا کمی با خط زمانی وقایع سریال آشنا بشیم.

سریال سایه و استخوان

هدف واقعی ارکن چیه؟

کاز برکر (با بازی فردی کارتر)، یسپر فهئی (با بازی کیت یانگ) و اینج (با بازی آمیتا سومان) برای اینکه بتونن از فولد سالم رد بشن و احضار کننده خورشید رو بدزدن، و بعدش یه پول هنگفت به جیب بزنن، سراغ «ارکن ویسر» رفتن، مردی ملقب به کنداکتور (Conductor) که می‌تونه هر کسی رو سالم و زنده از وسط فولد رد کنه، و البته تا زمانی که پول بگیره هر کاری بخواین براتون انجام میده. حالا ارکن قرار بود کاز و متحدهاش رو از فولد رد کنه تا با هم احضار کننده خورشید رو بدزدن، اما ارکن توی مسیر با ژنرال زلاتان (General Zlatan) ملاقات می‌کنه، مردی که سعی داره رَوکای جنوبی رو تبدیل به یه کشور مستقل کنه. زلاتان به ارکن ویسر پول زیادی رو پیشنهاد میده، در عوضش باید احضار کننده خورشید رو بکشه، و کاز چون ارکن رو زیر نظر داشت متوجه شد که قابل اعتماد نیست و به همین دلیل فرستادش دنبال نخود سیاه. پس در نهایت هدف اصلی ارکن ویسر مشخص شد، که کشتن الینا بود…

چرا کریگان به دنبال شاخ موروزووا بود؟

هر گریشایی اگه بتونه یه دونه موروزووا (Morozova) گیر بیاره، می‌تونه از شاخش برای افزایش چشمگیر قدرت استفاده کنه. کریگان هم به دنبال این موجود بود تا بتونه ازش برای قوی‌‌تر شدن استفاده کنه؛ کریگان قسمتی از شاخ این گوزن رو داخل بدن الینا قرار میده و یه بخش از اون رو هم روی دست خودش، بعدش هم یه گریشا قدرت الینا رو به کریگان وصل میکنه تا بتونه هر وقت که میخواد ازش استفاده کنه. این افزایش قدرت به مرتد سیاه امکان بزرگ‌تر کردن فولد رو میده، و داشتن قدرت کنترل فولد به این گریشای تاریک توانایی حکومت کردن روی دنیا رو میده.

بیشتر بخوانید | تاریخ شروع فیلم‌برداری سریال The Witcher: Blood Origin فاش شد، محصول جدید نت‌فلیکس

چرا الینا تصاویری از شاخ موروزووا می‌بینه؟

حتی قبل از اینکه با چنین موجودی آشنا بشیم، سریال فاش کرد که الینا توی ذهنش می‌تونه اون رو ببینه، پس برامون تبدیل به سوال شده بود که قضیه چیه؟ حتی زمانی که کریگان یکی از اونا رو کشت و از شاخش برای افزایش قدرت استفاده کرد باز هم مشخص نشد که چرا الینا باید توی رویاهاش چنین گوزنی رو ببینه؛ اما توی لحظات پایانی فصل اول، ما متوجه شدیم که موروزووا با وجود مرگش هنوز با الینا در ارتباطه، این گوزن الینا رو انتخاب می‌کنه و الینا وقتی که متوجه این حقیقت میشه قدرت کنترل توانایی‌های خودش رو بدست میاره!

0 0 رای ها
رأی دهی به مقاله

سال ۹۲ وبلاگ نویسی رو شروع کردم، توی این مدت تجربه های زیادی کسب شد که «اسکرین شو» حاصل همین تجربه هاست؛ من عاشق سینمام، عاشق دنیاهای اشتراکی و فیلم‌های علمی-تخیلی، البته بیشتر دوس دارم در موردشون بنویسم...

Click to comment
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

تحلیل و واکاوی

تریلر The Flash 2022 تایید کرده که نقش مایکل کیتون در فیلم بزرگ‌تر از تصور ماست!

فیلم سینمایی فلش

اولین تیزر رسمی فیلم سینمایی The Flash (فلش) تایید کرده که بتمن مایکل کیتون قراره نقش مهمی در وقایع و حوادث این فیلم داشته باشه، خیلی مهم و پررنگ‌تر از چیزی که تا الان تصور می‌کردیم. این فیلم اولین ماجراجویی انفرادی بری آلن در دنیای توسعه‌یافته دی‌سی (DCEU) رو به نمایش می‌زاره، ما این نسخه از بری آلن رو اولین بار در فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) ملاقات کردیم، اما حضور واقعی بری در فیلم Justice League (لیگ عدالت) بود‌‌. طرفدارای فلش حالا منتظر هستن تا The Flash منتشر بشه، فیلمی که قراره سریع‌ترین مرد جهان را در یک ماجراجویی بزرگ قرار بده و به احتمال زیاد کاوشی در داستان خاستگاه وی داشته باشه.

با توجه به اینکه هنوز یک سال تا شروع اکران The Flash باقی مونده، کاملا طبیعی هست که اطلاعات ما در موردش کم باشه؛ ما چیز خاصی در مورد این فیلم نمی‌دونیم و بجز چند تا سرنخ که تیزر تازه منتشر شده بهمون داده چیزی نداریم‌. دی‌سی این تیزر کوتاه اما مهم رو طی همایش DC FanDome 2021 منتشر کرده، ما بواسطه کلیپ کوتاه منتشر شده اولین نگاه اجمالی خودمون رو به فیلم انفرادی فلش داشتیم. تیزر اطلاعات خوب اما نچندان دقیقی رو در اختیارمون قرار داده، از جمله ملاقات بری آلن با یه نسخه دیگه از خودش، همراه شدنش با سوپرگرل و همکاری با بتمن مایکل کیتون؛ غیبت بن افلک در تیزر نیز باعث به وجود اومدن یه سری بدگمانی‌ها شده!

بیشتر بخوانید | تیزر رسمی The Flash 2022 چه اطلاعاتی در مورد داستان فیلم به ما داده؟

با توجه به اینکه سالهاست منتظر این فیلم نشستیم (از ۲۰۱۴ بود فکر کنم!)، اینکه باز هم باید صبر کنیم و طی این مدت با سرنخ های نامفهوم سر و کله بزنیم، واقعاً سخته اما چاره دیگه ای نداریم. دی‌سی فیلم The Flash رو همین امسال جلوی دوربین برده و کار تیم تولید بتازگی تموم شده، در نتیجه اولین تیزر رو منتشر کردن و بزودی نیز قراره شاهد انتشار یه تریلر رسمی باشیم. تا این لحظه نام بازیگرهای مهم فیلم تایید شده، اما امکانش وجود داره که هنوز چند نفری رو معرفی نکرده باشن. ما می‌دونیم که ساشا کِیل ۲۶ ساله در نقش سوپرگرل بازی کرده، اما خبر نداریم این سوپرگرل متعلق به کدوم زمان و دنیاست. بازگشت کرسی کلمونس ۲۷ ساله برای بازی در نقش آیریس وست هم تایید شده، بن افلک قراره یه بار دیگه در نقش بتمن بازی کنه و مایکل کیتون نیز به نظر می‌رسه که بتمن اصلی فیلم باشه.

the flash مایکل کیتون

در حال حاضر مهم‌ترین سوال‌های ما به بتمن آقای کیتون ربط داره، در تیزر منتشر شده نیز شاهد حضورش بودیم اما به جواب هیچکدوم از سوال‌های خودمون نرسیدیم. یکی از سوال‌های ما اینه که بتمن مایکل کیتون چه نقشی در فیلم The Flash داره؟ با توجه به اینکه فیلم متعلق به فلش هست، آیا بتمن قراره یک شخصیت فرعی در داستان باشه؟ خیلی از طرفدارا اعتقاد دارن که کیتون یه بازیگر مهمانه و فقط در چند صحنه حضور داره، بعضی دیگر تصور می‌کنن که قراره شخصیت‌ اصلی داستان باشه و نقشی مهم رو ایفا کنه. هنوز چیزی قطعی نیست اما ما می‌تونیم با توجه به تیزر بگیم که به احتمال خیلی زیاد این بتمن در فیلم The Flash نقشی مهم رو ایفا می‌کنه. چون بیشتر صحنه های این تیزر به بتمن مربوط هستن!

بیشتر بخوانید | تریلر جدید The Batman شوالیه تاریکی را در مقابل پنگوئن و زن گربه‌ای قرار داده؛

توی تیزر دیدیم که بری آلن به کاخ وین رفته، توی یه صحنه دیگه همراه با سوپرگرل و نسخه دیگه خودش سعی داره از بتمن کمک بگیره، در یک صحنه دیگه هم ماشین مشهور بتمن به نمایش گذاشته می‌‌شه. تیزر به وضوح تایید کرده که اهمیت بتمن برای فیلم The Flash خیلی بیشتر از تصور ماست، که اتفاق خوبی محسوب می‌شه، اما نقش پررنگ مایکل کیتون در فیلم فلش ما رو به این سوال می‌رسونه که بن افلک چه نقشی در حوادث فیلم داره؟

5 1 رای
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

تحلیل و واکاوی

تیزر رسمی The Flash 2022 چه اطلاعاتی در مورد داستان فیلم به ما داده؟

فیلم The flash 2022

طی همایش DC FanDome امسال یه تیزر کوتاه اما غنی از فیلم سینمایی The Flash منتشر شد که اطلاعات قابل توجه ای رو در مورد اولین ماجراجویی انفرادی بری آلن در دنیای توسعه‌یافته دی‌‌سی (DCEU) فاش کرد. بری آلن بدون شک یکی از محبوبترین شخصیت‌های کمیک بوکی دنیاست، طرفدارای فلش سالهاست که دارن سریال The Flash رو در شبکه The CW دنبال می‌کنن، این سریال با بودجه‌ای محدود تولید می‌شه اما با این وجود سازنده‌های اون سعی کردن تا جایی که می‌تونن وقایع مهم و کلیدی کتاب‌های مصور رو بازآفرینی کنن، از جمله خط داستانی «فلش‌پوینت» که طی اون شاهد سفر بری آلن به گذشته بودیم.

در Arrowverse به دنبال سفر بری آلن به گذشته و تغییر دادنش، و خلق یه خط زمانی جدید، ما با مفهوم کلی مولتی‌ورس آشنا شدیم؛ طی چند سال گذشته هم خیلی از وقایع سریال The Flash با زمین‌های موازی در ارتباط بوده. در نتیجه وقتی که تایید شد فیلم انفرادی فلش هم قراره با الهام خط داستانی فلش‌پوینت ساخته بشه واقعاً خوشحال شدیم، چون کاوش درون مولتی‌ورس با فیلمی که برای تولیدش میلیون‌ها دلار هزینه می‌شه بدون شک خیلی هیجان‌انگیزتره. البته ما هنوز اطلاعات چندان دقیقی در رابطه با حوادث و وقایع فیلم فلش نداریم، اما می‌دونیم که قراره در مورد سفر بری آلن درون زمان و تغییر (ناخواسته) خط زمانی فعلی DCEU باشه.

بیشتر بخوانید | تریلر فیلم The Flash نوید مرگ بتمن (بن افلک) را داده؟

قبل از انتشار تیزر رسمی، ما مقداری اطلاعات از این فیلم داشتیم اما به لطف تیزر، حالا می‌تونیم با اطمینان بیشتر در مورد حوادث The Flash صحبت کنیم. تیزر اطلاعات قابل توجه ای رو در اختیار ما گذاشته؛ مثلا این تیزر تایید کرده که «مایکل کیتون در فیلم The Flash حضور داره، این ستاره افسانه ای سینما قراره بعد از سه دهه یه بار دیگه در نقش بتمن بازی کنه»، تیزر همچنین تایید کرده که «بری آلن قراره به کاخ بروس وین بره، البته نمی‌دونیم خونه‌ای که در تیزر می‌بینیم متعلق به کدوم بتمن هست»، تیزر رسمی در کنار این دو مورد، فاش کرده که «بری آلن با یه بری آلن دیگه ملاقات می‌کنه، که هنوز نمی دونیم به کدوم خط زمانی تعلق داره اما می‌دونیم توسط خود ازرا میلر به تصویر کشیده شده و ممکنه توی دنیای بتمن مایکل کیتون زندگی کنه».

فیلم فلش

در مورد بری آلن دوم می‌تونیم بگیم که ممکنه بری اصلی وقتی که گذشته رو تغییر می‌ده و به زمان حال برمی‌گرده با نسخه‌ای متفاوت از خودش روبرو بشه، یه فلش با سرگذشتی کاملا متفاوت. توی تیزر می‌بینیم که «بری آلن ها به قلعه وین می‌رن اما با یه خونه متروکه روبرو می‌شن، به نظر می‌رسه که بروس وین این دنیا سالهاست که کاری به خانه مادری خودش نداشته، شاید هم سالها قبل مرده؟ واقعاً مشخص نیست». در مورد سفر به گذشته بری آلن نیز باید بگیم که تیزر «سفر در زمان رو تایید کرده، توی یه صحنه می‌بینیم که بری به خانه بچگی خودش رفته و با مادرش ملاقات می‌کنه، به احتمال زیاد درست مثل کتاب‌های مصور جلوی مرگ مادرش رو میگیره و خط زمانی رو تغییر می‌ده، و وقتی که به زمان حال برمی‌گرده با دنیایی کاملا متفاوت روبرو می‌شه».

بیشتر بخوانید | دی‌سی فیلم Wonder Woman 3 را می‌سازد؛ بطور رسمی تأیید شد

این تیزر نوید اتفاق‌های زیادی رو داده، از جمله مرگ بتمن بن افلک، که امیدواریم یه حدس اشتباه باشه تا مجبور به خداحافظی با این نسخه از بتمن نشیم. یکی دیگه از اتفاق‌هایی که تیزر بهش اشاره کرده حضور بری آلن در استار لبز هست، که می‌تونه تایید کنه قراره توی فیلم The Flash به ماجرای صاحب قدرت شدن بری اشاره کنن. تیزر همچنین تایید کرده که بری آلن با سوپرگرل ملاقات می‌کنه و باهاش متحد میشه، حالا بطور دقیق مشخص نیست که این قهرمان کریپتونی به چه زمانی و کدوم خط زمانی تعلق داره.

توی تیزر دیدیم که دو بری آلن (شاید بری آلن در کنار جی گریک؟) سعی دارن از بتمن کمک بگیرن، شخصیت شرور فیلم معرفی نشده اما از همین صحنه می‌تونیم بفهمیم که فلش و تیمش با یه چالش بزرگ روبرو شدن و مجبورن از بتمن کمک بخوان؛ که به احتمال زیاد سراغ بتمن کیتون رفتن. در کل تیزر The Flash اطلاعات قابل توجه‌ای رو در مورد حوادث فیلم فاش کرده، اما چون داستان با سفر در زمان و زمین‌های موازی ارتباط داره، ما نمی‌تونیم از این اطلاعات فاش شده برداشت دقیقی داشته باشیم، پس باید صبر کنیم تا سرنخ‌های دقیق‌تری به دست بیاریم

5 2 رای ها
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

تحلیل و واکاوی

تریلر فیلم The Flash نوید مرگ بتمن (بن افلک) را داده؟

the flash بتمن

نمی‌تونیم با اطمینان بگیم اما اینطور به نظر می‌رسه که اولین تیزر رسمی فیلم The Flash (فلش) به ما نوید مرگ بتمنِ بن افلک را داده؛ دی‌سی طی همایش DC Fandome 2021 یه تیزر کوتاه از The Flash منتشر کرده که حاوی چند سرنخ خوب از حوادث و وقایع فیلمه، از جمله همراه شدن بری آلن با سوپرگرل و ملاقاتش با بتمنِ مایکل کیتون. ما قراره توی اولین فیلم انفرادی فلش شاهد حضور دو بتمن باشیم، و با توجه به اینکه بن افلک اشتیاقی برای ادامه حضور در فیلم‌های DCEU (دنیای توسعه‌یافته دی‌‌سی) نداره انتظار داریم که داستانش در The Flash با مرگ به پایان برسه.

داستان این نسخه از بتمن در فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) شروع شد و بعد از حضور درخشانش در Zack Snyder’s Justice League (لیگ عدالت زک اسنایدر)، به نظر می‌رسه که بزودی قراره به پایان خودش برسه. که بدون شک برای طرفدارای بتمن بن افلک اتفاق ناراحت کننده‌ای محسوب می‌شه اما مرگ می‌تونه پایان خوبی برای این نسخه از بتمن باشه، خیلی بهتر از اینه که داستانش نیمه‌کاره باقی بمونه. اگه اوضاع طبق انتظار پیش می‌رفت بن افلک در DCEU صاحب یک فیلم انفرادی می‌شد و در دو قسمت بعدی Justice League نقشی مهم را ایفا می‌کرد، اما متاسفانه چنین اتفاقی رخ نداد.

بیشتر بخوانید | اولین تیزر رسمی فیلم فلش: ملاقات با مایکل کیتون، سوپرگرل و دو بری آلن!

مرگ بتمن برای طرفداران کتاب‌های مصور دی‌سی اتفاق غافلگیرکننده‌ای نیست، چون یه آدم عادی هست و قدرت فراانسانی نداره و بدون شک یه روزی می‌میره. خود اسنایدر هم قصد داشت در فیلم‌های بعدی لیگ عدالت مرگ بتمن را به تصویر بکشه (که خودش رو برای نجات داده لوئیس لین فدا می‌کنه). DCEU دیگه با برنامه‌های زک اسنایدر پیش نمی‌ره و سرنوشت بتمن بن افلک هم طی چند سال اخیر نامشخص بوده اما فیلم The Flash می‌تونه فرصت خوبی باشه برای اینکه داستان این نسخه از بتمن رو به یک نتیجه کلی برسونن و پرونده‌ش رو برای همیشه ببندن.

فیلم سینمایی فلش

حالا بطور دقیق مشخص نیست که فیلم The Flash قراره بتمن رو بکشه یا نه، ولی به نظر می‌رسه که توی یه صحنه از تریلر این فیلم نوید مرگ بتمنِ بن افلک داده شده. ما توی یه صحنه ماسک بتمن و لباسش را روی زمین می‌بینیم، خونی که اطراف لباس ریخته خبر خوبی نمی‌ده اما این لباس ظاهراً به بتمنِ مایکل کیتون تعلق داره؛ ولی توی یه صحنه دیگه بری آلن دستی بی‌جان را لمس می‌کنه، دستی که می‌تونه متعلق به بتمن افلک باشه. از طرفی، افلک توی تیزر حضور نداره و بری آلن با سوپرگرل و یه بری آلن دیگه متحد شده، اون دست بی‌جان در کنار غیب افلک می‌تونه نوید دهنده مرگ این شخصیت باشه.

بیشتر بخوانید | تریلر جدید The Batman شوالیه تاریکی را در مقابل پنگوئن و زن گربه‌ای قرار داده؛

مرگ بتمن می‌تونه علت اصلی تلاش بری آلن برای سفر در زمان باشه، می‌تونن نشون بدن که بری بعد از مرگ بتمن تلاش می‌کنه گذشته رو تغییر بده اما به اشتباه باعث ایجاد تغییراتی وسیع در خط زمانی DCEU می‌شه. سفر در زمان همچنین می‌تونه پای بری رو به زمین‌های موازی باز کنه، و به طریقی زمان حال رو تغییر بده و قهرمان‌هایی مثل سوپرمن و بتمن رو از هستی محو کنه.

4 3 رای ها
رأی دهی به مقاله
Continue Reading

محبوب‌ترین ها

Copyright © 2020 screenshow.ir. Theme by MVP Themes, powered by Wordpress.

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x